Cerrahpaşa Parantez İçine Alınamaz

yazılarınızı bize yollayın yayınlayalım bilgi@turkiyeuniversiteleri.org

Bu gün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Dekanı ve yardımcıları, Başhekimi ve yardımcıları, akademisyenleri, asistanları, uzmanları, mezunları, öğrencileri, hemşireleri, personeli, hastaları hep birlikte tek vücut olup İstanbul Üniversitesi’nin bölünmemesi için yetkililere seslendik. Hiçbir siyasi söylem ve slogan atmadan bu bölme girişiminden duyduğumuz endişeleri dile getirdik.

Bugün 1981 yılında öğrenci olarak ilk adımımı attığım Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde toplam 37 yıllık sürede bir ilkin yaşandığına şahit oldum. Biz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ailesi olarak her ne kadar farklı görüş ve düşüncelerde olsakta söz konusu ünivetsitemiz ve fakültemiz olduğunda birbirimize nasıl da kenetlenebildiğimizi gösterdik. Daha önce herhangi bir sebeple bu kadar farklı görüş ve düşüncede insanın tek bir amaç için bir araya geldiğine hiç şahit olmadım diyebilirim. Bu arada İstanbul Tıp Fakültesi ve diğer fakültelerimizin öğretim üyeleri ve çalışanlarından gelip bize destek verenlere minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

En önemli mesajımız “Cerrahpaşa parantez içine alınamaz, alınmamalı, köklerinden ayrılmamalı” olmuştur.

Yetkililere bir kez daha seslenerek; Türkiye üniversitelerinin anası olan ulu çınar İstanbul Üniversitesi’ni köklerinden ayırmayın, kıymayın Cerrahpaşa’mıza diyorum.

Prof. Dr. Salih Pekmezci

Cerrahpaşa Parantez İçine Alınamaz” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir