Türkiye Üniversiteleri Bildirisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Öğretim üyelerimizin ‘Üniversitelerimizi bölerek zayıflatmayalım’ çağrısını özenle değerlendirerek yasanın karar oylamasını 3 Mayıs’da tehir etmişdi. 8 Mayıs’da yapılacak oturumda, başta Öğrencilerimiz ve Öğretim Üyelerimiz olmak üzere Türk Milleti’nin “Üniversitelerimizi Bölmeyelim, İki yüz yılı aşkın birikimi dağıtmayalım” uyarısını özenle değerlendireceğini umuyor; Meclisimize GÜVENİYORUZ.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Üniversitelerimizi güçlendirme yolunda şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Üniversiteleri Bildirisi” üzerine 6 düşünce

 1. İstanbul üniversitesi tarihtir, tarihe sahip cikilmali.suan bunyesinde bulunan tum fakultelerle de bir butundur, her fakultenin uluslararasi taninirligi istanbul üniversitesi kimligiyle bilinmektedir.Bu dev markalasmayı yıkmak bilime yarar degil sadece zarar verir.bu ulkeye zarar vermek ise akli basinda bir vatanseverin kacinmasi gereken bir durumdur.yetkililerden gereginin yapilip universitlerin ayirmaktan vazgecmelerini talep ediyorum.

 2. Tepkimizin güçlü olması karşısında TBMM’nin kararını ertelemiş olması seçimler öncesinde oy kaybı yaşama kaygısından kaynaklanmaktadır.
  Henüz direnişimizin 1.Adımı başarıyla gerçekleşmiştir. 2. adım seçimlerde göstereceğimiz başarıdır ve nihayet 3.adım seçimlerden sonra göstereceğimiz sıkı çabalardır.

  Üniversitelerimizi sahiplenerek haklarımızı koruma konusunda gösterdiğimiz bu başarının devamını diliyorum.

 3. Vatanımız için nasıl ki ‘biriz, diriyiz, iriyiz ‘ diyorsak eğitim kurumlarımız için de aynı düşüncede olmalıyız. Lütfen bu yanlıştan dönülsün çünkü eğitimde pişmanlık en zararlı olanıdır.

 4. Sağlıkta dönüşüm çöktü; Eğitim ve Bilim politikaları çöktü.
  Cumhuriyetin başlattığı kamu sağlığı stratejisi gündeme girmiştir.
  Ülkemiz Tıp birikiminin kalbi ve kalesi, Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri ayağa kaldırılacaktır. Tıpta Kutup Yıldızımız olan bu fakültelerin ayağa kaldırılması hem toplumun, hem hekimlerin hem de milli sağlık endüstrisinin temel ihtiyacıdır.
  Sağlık, Eğitim ve Bilim alanlarında yeniden yapılanma mecburiyetinin gereği olarak, Cumhuriyetin başlattığı kamu sağlığı stratejisi, 21. yüzyıl Türkiye’sinin imkan ve kabiliyeti ölçüsünde uygulanacaktır. Türkiye Üniversiteleri org yeniden yapılanma programının oluşturulmasında sorumluluklar almaya hazır olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir